Príhovor - odpad

Vážení spoluobčania, chcel by som Vám oznámiť, že v obci Hertník triedime odpad a odvoz odpadu je 6x ročne z domov. Tiež sú v obci 1100 l kontajnery na sklo (zelený) a na plasty (žltý). Nachádzajú sa pri Dome služieb a pri č. d. 31. Reagujem tak na nepríjemnú udalosť, keď sa našla kopa fliaš vysypaných pri reštaurácií na mieste, kde boli pôvodne plechové kontajnery (viď foto).

Tie sú teraz za obchodom a slúžia pre obchod a pohostinstvo. Tento rok ešte zakúpime ďalšie kontajnery na sklo a plasty, aby sme mali v obci poriadok a nerobili si čierne skládky. Preto Vás chcem poprosiť o dodržiavanie určitých zásad, aby ste si všímali aj zberné kalendáre, ktoré každý dostal domov a sú aj na obecnej stránke. Ďakujem za pochopenie, lebo čistejšiu obec budeme mať vtedy, ak každý svojím prístupom prispeje k jej zveľadeniu a jedným z prvých krokov je triedenie odpadu.

Ďakujem za pochopenie.

Starosta obce.