VIII. majstrovstvá obce Hertník v mariáši

Dňa 6.1.2012 sa v Hertníku uskutočnili už v poradí ôsme majstrovstvá obce v mariáši. Starosta obce Ing. Jozef Kapec, pod ktorého záštitou sa konali tieto majstrovstvá, privítal 36 hráčov z 9 miest a obcí prešovského kraja. Bol to doteraz najvyšší počet zúčastnených hráčov.
Po elektronickom vylosovaní hráčov sa hrali štyri kola, ktoré trvali spolu s prestávkou na občerstvenie šesť hodín. Majstrovstvá mali výbornú úroveň, nakoľko sa na nich zúčastnili aj registrovaní hráči mariášovej ligy.

Víťazstvo bolo veľmi tesné, traja hráči získali rovnaký počet 18 bodov a rozhodovala iba nahratá suma. Celkovým víťazom sa stal Peter Šesták z Prešova s18 bodmi a nahratou sumou 22,44 €, na druhom mieste sa umiestnil Jozef Oros z Prešova s 18 bodmi a nahratou sumou 22,18 €, na treťom mieste sa umiestnil Benjamín Puškaš z Prešova s 18 bodmi a nahratou sumou 21,48 €. Najlepším hráčom z Hertníka bol Jozef Bogdan, ktorý sa umiestnil na 12 mieste so 14 bodmi a nahratou sumou 19,80 €.

Na záver starosta obce odovzdal víťazom poháre, hráčom poďakoval za predvedené výkony a pozval ich na ďalšie majstrovstva obce v mariáši. Priateľská atmosféra, pozitívny ohlas zo strany zúčastnených hráčov a divákov boli pre organizátorov tejto akcie tou najlepšou odmenou.

Fotogaléria - VIII. majstrovstvá obce Hertník v mariáši