Obec Hertník - Aktuality

Jánska vatra

Štvrtok, 11 Jún 2020 16:23

Jánska vatra 2020

 

Oznam

Piatok, 29 Máj 2020 08:35

SAD Prešov, a.s. - zmeny cestovných poriadkov platné od 1.6.2020 do 30.6.2020 v časti Autobusové spojenie.

 

   

Deň Matiek

Pondelok, 11 Máj 2020 08:24

 

Dovoľte, aby som sa vám prihovoril prostredníctvom obecného rozhlasu, nakoľko nám život priniesol udalosti, s ktorými sa musíme vyrovnať a nie je možné sa stretnúť osobne. Preto by som sa vám chcel prihovoriť a uistiť vás, že ani v týchto časoch na vás nezabúdame milé mamy a staré mamy.

 

Deň matiek možno právom označiť za prvý sviatok pre každého syna, dcéru, vnúčatá i tie najmenšie pravnúčatá. Nie je to náhoda, že tento významný deň je zaradený do najkrajšieho mesiaca v roku. Májový mesiac viac ako iný evokuje mýtus lásky. Možno z lásky, možno z potešenia, možno z túžby po niečom krásnom vzniká nový život – dieťa. Je vítané, očakávané i neočakávané. Klope na ženské srdce samo, oslovuje ho a dôveruje mame. Matka je jediná, ktorá pri svojom dieťati stojí keď zablúdi, jediná ktorá verí, keď ho všetci odsudzujú a jediná, ktorá ho miluje, keď ho všetci nenávidia.

 

Všetky ste pre nás požehnaním. 

V mene vašich synov, dcér a vnúčat vám chcem z celého srdca poďakovať za to, že ste prijali svoje materstvo ako skutočný zmysel života. Že ste násobili svoju lásku počtom svojich detí. Že ste sa stali pre ne oporou, útočiskom, istotou, nehou.

 

A to je nádherný kolobeh, keď sa potom raz dospelé dieťa pre svoju mamu unavenú rokmi odrazu samé stane oporou a útočiskom. Mnohé to už poznáte. A mnohé ešte len zažívate čas, keď vám dieťa rastie pred očami. Ale všetky ste poznali tajomstvo života, ktoré ste odovzdali ďalej. Stali ste sa pre svoje deti anjelom s druhým krídlom, aby ste ich naučili lietať.

 

Práve Deň matiek je tu na to, aby nám vami rozdanú lásku pripomenul. Aby nám pripomenul, že vy ste tie, ktoré vždy myslia najprv na iných, až potom na seba. Vy ste tie, ktoré bez veľkých slov odovzdávajú pokoleniam posolstvo bezpodmienečnej lásky.

 

Možno sa mnohé matky na svoje veľké a dospelé deti dívajú z diaľav iného sveta... Nuž, spomeňme si aj na ne, hoci odišli do večnosti. Ich lásku budeme navždy cítiť vo svojom srdci.

 

Prajem Vám, aby ste zo svojich detí a zo svojich vnúčat mali vždy radosť.  Ak sa vo vašich očiach niekedy kvôli nim objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia. V mene Vašich detí Vám ďakujem za každé milé slovo, bozk, úsmev, povzbudenie, ale aj pokarhanie, lebo aj to treba k životu, aby človek nezablúdil. Buďte nám zdravé, krásne a milé a buďte s nami ešte dlhé roky.

 

Starosta obce Hertník

 

   

Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie

Štvrtok, 30 Apríl 2020 16:00

Podávanie žiadostí o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie sa bude organizovať bez osobnej prítomnosti detí. Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si môžete vyzdvihnúť OSOBNE v budove základnej školy v termíne od 4. 5. – 15. 5. 2020 od 8.00 – 12.00 hod. za dodržania hygienicko-epidemiologických opatrení.

 pdfs icon Oznam

   

Informácia o režime dopravy od 1.5.2020

Štvrtok, 30 Apríl 2020 07:30

Vzhľadom na snahu o postupný návrat do bežného režimu života Prešovský samosprávny kraj reaguje na uvoľňovanie opatrení, ktorými bola snaha zastaviť šírenie ochorenia Covid-19 v SR. Od 1. mája na území Prešovského samosprávneho kraja budú dopravcovia SAD Prešov, SAD Humenné, SAD Poprad, BUS Karpaty premávať podľa cestovných poriadkov platných pre školské prázdniny. Autobusy budú jazdiť ako počas školských prázdnin. Ponuka spojov sa zvýši oproti aktuálnemu stavu. Prázdninové cestovné poriadky sú vytvorené na základe reálnych potrieb občanov.

 

   

Príhovor - Veľká noc

Štvrtok, 09 Apríl 2020 16:35

 

Vážení spoluobčania

 

Určite sledujete dianie v štáte a viete o tom, že vláda SR vzhľadom na ochorenie koronavírus vydala opatrenia počas Veľkej noci, aby sa ešte viac znížil pohyb osôb. Tieto opatrenia platia do pondelka 13.4.2020 do polnoci.

 

Dôvodom tohto opatrenia je zabrániť masovému cestovaniu a pohybu osôb v rámci Slovenska. Súčasťou obmedzenia je aj zákaz spoločne sa zhromažďovať s výnimkou ľudí žijúcich v spoločnej domácnosti. Výnimkou je aj pohyb v prírode, ale tiež len spolu ľudia žijúci v spoločnej domácnosti.

 

Chcem sa poďakovať všetkým občanom našej obce za zodpovedný prístup a trpezlivosť pre prekonávaní prekážok, ktoré nám prináša táto zložitá doba.

 

Ďakujem všetkým, ktorí vydržali v karanténe a tiež verím, že aj tí, ktorí sú v karanténe to zvládnu.

 

Prajem Vám požehnanú Veľkú noc, aby sme to zvládli v rodinách v duchu našej kresťanskej viery a vyjadriť presvedčenie, že táto zložitá doba čoskoro skončí a vrátime sa k normálnemu životu.

 

Starosta obce

 

 

Boží hrob

   

Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Utorok, 07 Apríl 2020 19:32

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranný zboru  v Bardejove vyhlasuje čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme (50 m od hranice lesného pozemku) v územnom obvode okresu Bardejov od 07.04.2020 od 12:00 hod. do odvolania.

 

Čítať ďalej: Vyhlásenie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

   

Strana 12 z 43