Obec Hertník - Aktuality

Oznam

Streda, 22 Júl 2020 23:05

Ružencové bratstvo organizuje v sobotu 08.08.2020 púť nášho spoločenstva do Gaboltova k Panne Márii Škapuliarskej. 

 

Predbežný program púte: 

Odchod autobusu o 7:00 hod. Modlitba sv. ruženca, Krížová cesta a Cesta svetla. 10,00 hod. Sv. omša, obed. Pri spiatočnej ceste návšteva starého kostolíka v Hervartove. 

 

Kto má záujem nech sa čím skôr zapíše v sakristii, resp. nahlási sa horliteľke RB z dôvodu objednávky autobusu a to: najneskôr do 28. 07. 2020.

 

 

Odovzdanie hasičskej zbrojnice do užívania pre DHZ Hertník

Nedeľa, 12 Júl 2020 22:03

 
 
  Odkaz k videu: https://youtu.be/JHz1hy4E2TY
                                                                                                                                                          

  

   

Oznámenie

Piatok, 03 Júl 2020 10:05

pdfs iconOznámenie o prerokovaní aktualizácie územného plánu obce Hertník

  

 

   

Pozvánka

Utorok, 23 Jún 2020 15:02

POZVANKA ZBROJNICA

   

Jánska vatra

Štvrtok, 11 Jún 2020 16:23

Jánska vatra 2020

   

Oznam

Piatok, 29 Máj 2020 08:35

SAD Prešov, a.s. - zmeny cestovných poriadkov platné od 1.6.2020 do 30.6.2020 v časti Autobusové spojenie.

 

   

Deň Matiek

Pondelok, 11 Máj 2020 08:24

 

Dovoľte, aby som sa vám prihovoril prostredníctvom obecného rozhlasu, nakoľko nám život priniesol udalosti, s ktorými sa musíme vyrovnať a nie je možné sa stretnúť osobne. Preto by som sa vám chcel prihovoriť a uistiť vás, že ani v týchto časoch na vás nezabúdame milé mamy a staré mamy.

 

Deň matiek možno právom označiť za prvý sviatok pre každého syna, dcéru, vnúčatá i tie najmenšie pravnúčatá. Nie je to náhoda, že tento významný deň je zaradený do najkrajšieho mesiaca v roku. Májový mesiac viac ako iný evokuje mýtus lásky. Možno z lásky, možno z potešenia, možno z túžby po niečom krásnom vzniká nový život – dieťa. Je vítané, očakávané i neočakávané. Klope na ženské srdce samo, oslovuje ho a dôveruje mame. Matka je jediná, ktorá pri svojom dieťati stojí keď zablúdi, jediná ktorá verí, keď ho všetci odsudzujú a jediná, ktorá ho miluje, keď ho všetci nenávidia.

 

Všetky ste pre nás požehnaním. 

V mene vašich synov, dcér a vnúčat vám chcem z celého srdca poďakovať za to, že ste prijali svoje materstvo ako skutočný zmysel života. Že ste násobili svoju lásku počtom svojich detí. Že ste sa stali pre ne oporou, útočiskom, istotou, nehou.

 

A to je nádherný kolobeh, keď sa potom raz dospelé dieťa pre svoju mamu unavenú rokmi odrazu samé stane oporou a útočiskom. Mnohé to už poznáte. A mnohé ešte len zažívate čas, keď vám dieťa rastie pred očami. Ale všetky ste poznali tajomstvo života, ktoré ste odovzdali ďalej. Stali ste sa pre svoje deti anjelom s druhým krídlom, aby ste ich naučili lietať.

 

Práve Deň matiek je tu na to, aby nám vami rozdanú lásku pripomenul. Aby nám pripomenul, že vy ste tie, ktoré vždy myslia najprv na iných, až potom na seba. Vy ste tie, ktoré bez veľkých slov odovzdávajú pokoleniam posolstvo bezpodmienečnej lásky.

 

Možno sa mnohé matky na svoje veľké a dospelé deti dívajú z diaľav iného sveta... Nuž, spomeňme si aj na ne, hoci odišli do večnosti. Ich lásku budeme navždy cítiť vo svojom srdci.

 

Prajem Vám, aby ste zo svojich detí a zo svojich vnúčat mali vždy radosť.  Ak sa vo vašich očiach niekedy kvôli nim objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia. V mene Vašich detí Vám ďakujem za každé milé slovo, bozk, úsmev, povzbudenie, ale aj pokarhanie, lebo aj to treba k životu, aby človek nezablúdil. Buďte nám zdravé, krásne a milé a buďte s nami ešte dlhé roky.

 

Starosta obce Hertník

 

   

Strana 9 z 41