Sviatosť birmovania v Hertníku

 Pozor, otvorené v novom okne.  Email

V nedeľu 13. mája 2012 v hertníckom kostole, ktorý je zasvätený svätej Kataríne Alexandrijskej udelil titulárny biskup Mons. Stanislav Stolárik 65 birmovancom našej farnosti (42 z Hertníka a 23 z Bartošoviec) sviatosť birmovania. Slávnostná svätá  omša sa začala o 11.00 hod. 

 

Na začiatku svätej omše, starosta obce Ing. Jozef Kapec, privítal jeho excelenciu biskupa a poďakoval mu za to, že prijal pozvanie a prišiel udeliť birmovancom sviatosť birmovania. Potom miestny farár vdp. Jozef Hanobik oboznámil biskupa o tom, ako prebiehala príprava birmovancov pred prijatím sviatosti birmovania. V homílií svätej omše biskup povzbudil birmovancov vo viere a poukázal na to, ako sú potrebné pre život mladých ľudí dary Ducha Svätého. Na záver svätej omše sa birmovanci poďakovali biskupovi za udelenie sviatosti birmovania.

 

 

Fotogaléria Birmovka 2012