Registrácia chovu ošípanych

Regionálna veterinárna a potravinová správa Bardejov upozorňuje chovateľov domácich ošípaných na povinnosť registrácie chovu ošípaných, ktoré držia pre vlastnú spotrebu a to čo i len jeden kus ošípanej. Z toho dôvodu žiadame chovateľov ošípaných, aby nahlásili v termíne do 28. novembra t.j. do stredy budúceho týždňa na Obecný úrad Hertník, počet ošípaných, ktoré chovajú. Vzhľadom k  nepriaznivej nákazovej situácii šírenia sa afrického moru ošípaných v Poľsku, Maďarsku, Rumunsku a na Ukrajine, Reg. veterinárna a potravinová správa Bardejov upozorňuje obyvateľov, že domáce ošípané z týchto štátov sa môžu nakupovať len z registrovaných chovov, ktoré sú pod stálym veterinárnym dozorom. Občan, ktorý nakúpi ošípané sa musí preukázať sprievodnými dokladmi, ktoré vydá a potvrdí veterinárny lekár z príslušného štátu. Je prísny zákaz nákupu ošípaných z  neregistrovaných chovov z vyššie uvedených štátov.