Verejná zbierka - BELASÝ MOTÝĽ

 Pozor, otvorené v novom okne.  Email

Organizácia muskulárnych dystrofikov Vám oznamuje, že dňa 5. júna 2015 bude na základe povolenia z Ministerstva vnútra SR vykonávať verejnú zbierku – BELASÝ MOTÝĽ - Deň ľudí so svalovou dystrofiou, spojenú s osvetou o dôsledkoch ochorenia.

 

 

Žiaci ZŠ budú v našej obci v pondelok 8.6.2015 rozdávať informačné letáky o nervovo – svalových ochoreniach a symboly ochorenia, belasého motýľa, taktiež zbierať dobrovoľné finančné príspevky na zakúpenie kompenzačných pomôcok, ktoré nehradí štát. Vhodné kompenzačné pomôcky sú veľkými pomocníkmi. Umožňujú čiastočnú samostatnosť, dokážu odbremeniť rodinných príslušníkov, zvyšujú sebavedomie človeka s postihnutím, znižujú jeho závislosť od neustálej pomoci. Patria k ním elektrické vozíky, zdviháky, dýchacie prístroje a iné.

 

Za Vaše finančné príspevky Vám vopred ďakujeme.