Uvítanie detí do života

„Veľa je na svete krásnych, drahých a vzácnych vecí a predsa niet väčšieho pokladu pre rodičov, ako je ich dieťa“, týmito slovami začala matrikárka Obecného úradu v Hertníku p. Geralská slávnostnú udalosť „Uvítanie detí do života“, ktorá sa konala dňa 25.04.2014 v obradnej miestnosti obecného úradu.

Po  privítaní rodičov a detí nasledovalo predstavovanie detí, ktoré sa narodili v roku 2013. Boli to: Martin Hatala, Tatiana Koberová, Zoe-Marie Profant, Jakub Kundrát, Martin Kapec, Miroslava Ciglariková, Daniela Kožejová, Jakub Kašprik, Frederika Franeková, Vanesa Tarasovitšová, Karolina Kunecová a Dominik Marinčin. Potom žiačky ZŠ Hertník Ivana Geralská a Bernadeta Kohútová za tónov hudby zarecitovali básne, ktoré oživili túto slávnostnú udalosť. K prítomným sa prihovoril starosta obce Ing. Jozef Kapec, ktorý pripomenul rodičom, aby chránili svoje dieťa, mali pre neho pochopenie, milovali ho trpezlivo, vychovali z neho človeka čistého a otvoreného srdca, vytvárali mu pokojné rodinné prostredie presiaknuté láskou a porozumením.

Na záver svojho príhovoru starosta obce poprial rodičom veľa šťastia, zdravia, lásky, rodinnej pohody a deťom zaželal, aby v zdraví a šťastí prežili krásne detstvo. Po ukončení slávnostného aktu nasledovalo priateľské posedenie spojené s občerstvením.

Fotogaléria - Uvítanie detí do života 2014