Mikuláš si našiel cestu už aj do Hertníka

Advent sa nesie aj v znamení sv. Mikuláša. Legendy ho opisujú a uctievajú ako zázračnú bytosť, ktorá nosí deťom darčeky. Jeho symbolmi sú biela brada, biskupská čiapka a plášť. A práve sv. Mikuláš spôsobil, že 6.12.2012, v deň sviatku sv. Mikuláša, vo štvrtok podvečer sa diali v Hertníku neobyčajné veci.

Pred obecným úradom sa zišlo množstvo rodičov a starých rodičov so svojimi deťmi a vnúčatami. Všetci túžobne očakávali milú návštevu – Mikuláša, anjela i čerta, ktorí pricestovali trocha netradične na krásne osvetlenej červenej Avii. Túto vzácnu návštevu privítal starosta obce Ing. Jozef Kapec. Mikuláša pozdravili aj hertnícke deti pekným kultúrnym programom, za réžie svojich pani učiteliek Mgr. Heleny Biľovej a Mgr. Martiny Harčarufkovej. Tento program sa páčil všetkým prítomným a hlavne Mikulášovi, anjelovi, ba aj samotnému čertovi. Čertisko od samej radosti vyskočil a rozsvietil 15 metrov vysoký vianočný stromček pred obecným úradom. Potom už nasledovalo rozdávanie darčekov. Štedrý Mikuláš obdaroval deti sladkosťami a ovocím a tiež trpezlivo sa odfotil s každým dieťaťom, ktoré ho o to požiadalo. Akcia „Mikuláš 2012“ bola určená pre malých aj veľkých, takže prekvapenie čakalo aj v sále kultúrneho domu, kde si deti mohli dať teplý čajík a dospelí  varené vínko, ktoré v tomto mrazivom počasí všetkým urobilo dobre.

Tí, ktorí prišli neoľutovali, lebo hertnícki organizátori vedia okrem iných užitočných vecí urobiť aj zaujímavého Mikuláša.

Fotogaléria Mikuláš 2012

Ing. Jozef Kapec